1. Для візуального збільшення простору краще відмовитися від яскравих кольорів і контрастів. Світлі тони створюють ілюзію розширення простору, а темні – навпаки. Добре підійдуть такі тони: білий і інші максимально освітлені: рожевий, блакитний, зелений, сірий, кремовий.
2. Колірна палітра шафи купе, вітальні, передпокої та інших меблів повинна по тону гармонійно поєднуватися з обробкою. Якщо для меблів використовувати контрастні кольори, то це візуально зменшить загальний простір.
3. Додайте в кімнату максимум природного світла! Цим ви зробите приміщення більш ясним і доступним. Сонячне світло, що потрапляє в приміщення через вікно, візуально розширює простір. Збільшити простір можна і за допомогою торшера. Його світло, відбиваючись від стелі, пожвавить всю кімнату.
4.Позбудьтеся від непотрібних речей, які роками накопичуються, звужуючи наш життєвий простір! Все непотрібне можна зберігати в антресолях шафи купе, вітальні, вбиральні, закривши все господарство дзеркальними дверима, які самі по собі також розширюють простір.
5.Великі предмети, що знаходяться в кімнаті, завжди звужують простір. Замініть їх дрібнішими з тим же функціоналом. Наприклад, великий диван можна замінити комплектом з невеликого дивана з кріслами. Дотримуйтесь пропорції. Великий предмет в малій кімнаті завжди виглядає більше своїх габаритів.
6.Зверніть увагу на підлогу і стелю приміщення. Світлі тони на них, спільно з вертикальними лініями на стіні, створюють відчуття більш високої стелі, роблячи приміщення більш просторим. Стіни приміщення повинні бути також в світлих тонах однієї гами.
7.Настінні дзеркала, в тому числі і дзеркала на фасадах меблів, наприклад, дзеркальні двері купе від стіни до стіни збільшують об’єм приміщення вдвічі. Але не слід зловживати дзеркалами. Не ставте їх навпроти один одного, щоб уникнути ефекту нескінченного коридору і під кутом один до одного, щоб не було ефекту вертушки.
8.Повісьте картини. Одна велика картина буде виглядати краще, ніж кілька маленьких, щоб не було візуального «шуму» через різні тематик і колірного оформлення зображень.
9.Уважно віднесіться до колірного балансу. Один зайвий яскравий і непотрібний елемент може зіпсувати весь дизайн приміщення в цілому, залучаючи на себе не потрібну увагу, тим самим спотворюючи природний порядок речей. Це створює дискомфорт. Розподіліть колір рівномірно, якщо не збираєтеся візуально зонувати якусь частину приміщення.
10. Меблі та інші предмети зі скла та дзеркал, створюють відчуття відкритого простору. Використовуйте в кімнаті стіл зі скляною стільницею, ТВ тумбу з загартованого скла, книжкова шафа зі скляними дверцятами або стелаж. Крім розширення і розрядження простору, скляні вироби з дзеркалами додадуть світла в приміщенні.
11. Не ставте предмети посеред кімнати. По можливості, предмети інтер’єру, в тому числі і меблі, розташуйте вздовж стін. Меблі поставлені в центрі кімнати ділять і без того невеликий простір на 2 половинки, створюючи тісноту.
12. Купляючи диван з кріслами, вибирайте моделі з відкритими ручками або без підлокітників, які також в свою чергу можуть забирати простір. Це правило стосується і стільців, ліжок.
13. Низькі меблі в квартирі зроблять кімнату більш глибокою. Наприклад, журнальні столи, диван з кріслами, стільці з низькими підлокітниками і спинками.
14. Використовуйте кути приміщення, для зберігання речей. Поставте кутові стелажі або навіть невеликі кутові шафи. Перебуваючи в самій далекій точці від центру приміщення, вони не звужують простір.
15. Фіранки з тонкої матерії створюють візуальний ефект розрядження простору за рахунок своєї легкості.
16. Складні і яскраві малюнки на меблях і в інтер’єрі роблять вашу кімнату більш важкою і насиченою. Наприклад, фотодрук або піскоструминний малюнок на шафах купе. Якщо є бажання використовувати малюнки на меблях, використовуйте невеликі і ненав’язливі.
17. Не залишайте на кухні предмети сервіровки, техніку, посуд. Краще все заховати за фасадами. Кухонне начиння на увазі створює багато шуму, підкреслюючи маленькі розміри кімнати. Це правило стосується будь-якої кімнати. Менше предметів, ширше простір.
18. Якщо у ванній стоїть душова кабінка, тримайте її дверку відкритою. Це створить відчуття більшого простору.
19. Якщо в якій-небудь дальній кут приміщення поставити предмет, що привертає на себе увагу, це створить відчуття більшої перспективи.
20. Будьте частіше в піднесеному настрої. Нічого так не збільшує життєвий простір, як гарний настрій і позитив!
ДВАДЦЯТЬ ПІДКАЗОК ЯК ВІЗУАЛЬНО ЗБІЛЬШИТИ ПРОСТІР МАЛОГАБАРИТНОЇ КВАРТИРИ!